MİGREN VE AKUPUNKTURLA TEDAVİSİ
Migren, %90 oranında bayanlarda ortaya çıkan, bazen bulantı ve kusma ile beraber giden zonklayıcı, şiddetli, zaman zaman tek taraflı ve sıklıkla enseden göze veya göz arkasından başlayıp enseye geçebilen baş ağrısıdır. Damarsal kökenlidir. Ağrı bazen ayda 1 bazen haftada 2-3 kez şeklinde gelebilir. Migren ya Klasik (görme veya diğer prodromlarla-semtomlarla) veya Mutad (Common) (prodrom yok) olabilir.

AKUPUNKTUR VE  ZAYIFLAMA
* Obesite (Şişmanlık) Nedir?         * Vücut Kitle İndeksi                   * Şişmanlığın Nedenleri
* Kalori Cetveli                             * Akupunkturla Zayıflama
 

 

BEL FITIĞI VE AKUPUNKTURLA TEDAVİSİ
Hareketsiz bir iş ve hayat tarzı, oturarak iş yapmak, şişmanlık, spora ısınmadan başlamak, stres içinde yaşamak, yanlış duruş ve oturuşlar bel için zararlıdır. Sürekli yapılan yanlış hareketler, duruş ve oturuş bozuklukları, ağır kaldırma esnasında yanlış eğilme hareketleri diskin dışında ki özel  lifli tabakanın yırtılmasına neden olur. Bunun sonucu diskin içinde ki jel gibi, peltemsi yumuşak madde omurların arasına dışarı doğru fırlar. Buna bel fıtığı denir.

BOYUN FITIĞI VE AKUPUNKTURLA TEDAVİSİ
Boyun Fıtığı Tedavisinde Akupunkturun  Etki Mekanizması
1. Ağrıyı gidererek
2. Adaleyi gevşeterek
3. Ödemi çözerek
4. Psikolojik rahatlık sağlayarak boyun fıtığını tedavi eder


MEZOTERAPİ
Sellülit: Sellülit kelimenin anlamı deri ve deri altı dokusunda bulunan bir enfeksiyondur. Fakat sellülit olayında herhangi bir iltihabi durum yoktur. Sellülitte yağ hücrelerin çapında ve sayısında artış vardır, yağ hücreleri kümecikler haline gelir ve bunların etrafını sert bağ dokusu sararak hapseder ve bunun sonucu deri "portakal  kabuğu görünümü alır". Aynı zamanda cilt altında lenf ve venöz (toplar damar) dolaşımı yavaşlar ve su metabolizma bozukluğuna bağlı hücreler arası fazla miktarda sıvı toplanmaya başlar.


LİPOLİZ
Lipoliz ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı sağlar. Bu tedavi yöntemi vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini deride gevşemeye yol açmadan yok edebilmektedir.
Uluslar arası platformda son 10 yıldır kullanılan bir tedavi yöntemidir. Uygun hasta seçildiğinde liposuctiona yakın sonuçlar alınıyor.